Półwysep Krymski

krym_morzeOdmienność architektury jak również krajobrazu, zachwycająca historia, zapewnienie wspaniałej aury. To wszystko oferuje nam Krym – półwysep położony między Morzem Czarnym a Azowskim.
Urlopowicze z chęcią przybywają na południowe rejony Krymu. Doszukamy się w tym miejscu sporo znakomitych obiektów, a baza obiektów hotelowych jest doskonale rozbudowana.

Zdecydowanie należy zobaczyć Jałtę – miejscowość na brzegu Morza Czarnego. Zwiedzać w tym miejscu można chociażby: Muzeum Czechowa, sobór św Aleksandra Newskiego czy też cerkiew św Jana Chryzostoma. Nie możemy również ominąć Pałacu Potockich zlokalizowanego w Liwadii koło Jałty. To w tym miejscu przeprowadzona została Konferencja Jałtańska, która zasadniczo wpłynęła na wygląd powojennej Europy. W pałacu odnajdziemy muzeum utwierdzające te dzieje.

Bakczysaraj to inne miasteczko, które musimy zobaczyć. To wcześniejsza tatarska stolica Krymu. Występuje w tym miejscu urzekające stare miasteczko jak również zespół pałacowy chanów. Rzeczą odznaczającą Krymu jest bez wątpienia Jaskółcze Gniazdo. Jest to pałacyk z 1912 roku wzniesiony na 38 m skale. W obecnej chwili jest w tym miejscu włoska tawerna, z której wczasowicze mogą doceniać fantastyczny krajobraz.

Warte zobaczenia jest starodawne greckie miasteczko Chersonez Taurydzki. Pozostałości Chersonezu są przystępne dla turystów jako spory muzeum. Na obszarze Chersonezu występuje około siedemdziesiąt pamiątkowych obiektów. Oprócz nich niewielkie przedmioty oraz dzieła artystyczne nagromadzone w 2 muzeach, będących w XX-wiecznych obiektach budowlanych klasztoru prawosławnego.

Amatorzy natury też znajdą sporo czarujących miejsc. Na pd Półwyspu Krymskiego usytuowane są Góry Krymskie, które bezpośrednio łączą się z Morzem Czarnym. Największy punkt to Roman-Kosz. Znajdziemy w tym miejscu też sporo wgłębień. Powszechnie słynna jest Jaskinia Kryształowa, która ma dwieście metrów długości i zagłębia się na 113 metrów. Zlokalizowane są w tym miejscu liczne sopleńce i stalagmity. W Górach Krymskich mamy możliwość oglądać też wodospad Dżur-Dżur – najważniejszy z krymskich kaskad. Jest on na wysokości 472 metrów nad poziomem morza i ma szesnaście metrów wysokości. Następną przyrodniczą zabawą jest leżący nad morzem rezerwat Nowy Świat. Utworzono w tym miejscu specjalną drogę dla urlopowiczów, żeby móc dostrzec wspaniałość rezerwatu.

Krym to idealne miejsce do spędzenia doskonałych wakacji. Każdy turysta odszuka w tym miejscu coś co go zadowoli. Możemy w tym miejscu bawić się wolne chwile na pogodnych, nadmorskich piaszczystych brzegach, zobaczyć nadzwyczajne arcydzieła architektury albo podziwiać piękne widoki tego półwyspu. To miejsce powinno się uwzględnić opracowując swój odpoczynek za granicą.

Komentarze są wyłączone